PKK - informacje

Jak rozpocząć kurs na prawo jazdy?

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Chcąc rozpocząć kurs na dowolną kategorię najpierw musisz uzyskać numer Profil Kandydata na Kierowcę w skrócie P.K.K.

CO TO JEST PKK?

Profil Kandydata na Kierowcę jest to numer, który będzie za Tobą podążał, od rozpoczęcia szkolenia, przez egzamin państwowy, aż do otrzymania prawa jazdy.

JAK UZYSKAĆ PKK?

W celu uzyskania tego numeru musisz udać się do właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania, Urzędu i w Wydziale Komunikacji złożyć następujące dokumenty:

  • jedną wyraźną, kolorową fotografię, o wymiarach 35 × 45 mm, przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku,
  • orzeczenie lekarskie od uprawnionego lekarza,
  • zgodę rodziców lub opiekunów w przypadku gdy jeszcze nie osiągnąłeś pełnoletności i wymaganego wieku dla danej kategorii,
  • wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy (dostępny w naszym biurze oraz bezpośrednio w urzędzie),
  • Do stwierdzenia twojej tożsamości będzie również wymagany dowód osobisty lub paszport (ewentualnie „zaświadczenie z ewidencji ludności o zameldowaniu” oraz legitymacja szkolna/studencka). Pamiętaj że do egzaminu nie przystąpisz bez dowodu lub paszportu.

CO DALEJ? 

Kiedy już masz nadany numer PKK, możesz zapisz się na kurs wypełniając formularz na naszej stronie. Zapraszamy również do naszego biura. Możesz też  przyjść od razu na najbliższe zajęcia organizacyjne.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej?
Zadaj nam pytanie lub zadzwoń 516151922.

Zapisz się na kurs

Zadaj pytanie